Od czego zacząć …

Podczas wyboru konsoli, którą chcecie zakupić, powinno się wziąć pod uwagę kilka czynników, m.in.:

  • gdzie będziemy grać,
  • kiedy,
  • w co,
  • czy rodzinnie czy sami,
  • budżet.

Ja osobiście, często bywam w terenie, prowadzę m.in. szkolenia, a chwila gry bardzo mnie odpręża, więc zdecydowałem się na “mobilną konsolę” Nintendo Switch.

Co skłoniło mnie na jej zakup?

Właśnie głownie jej “mobilność”, ponieważ wszędzie można ją zabrać, aby zagrać, a w domu można ją podpiąć do stacji dokującej, którą podpinamy kablem HDMI do TV i możemy grać na dużym ekranie. Poza tym, od małego jestem wielkim fanem serii Mario, a tutaj mamy niejedną grę. Dodam również, że na Nintendo Switch wychodzą gry tzw. Motion, co również urozmaica granie w gronie rodzinnym. Dzięki temu zabawa jest przednia i towarzyszy jej wiele uśmiechu i radości.

Nintendo Switch oczywiście nie ma tylko “samych plusów”, są też “minusy”. Jednym z nich m.in. są tzw. bebechy, nie należy ona do kosmicznie wyposażonych konsol, ale wg mnie jej wyposażenie jest wystarczające. Oprócz tego akumulator, jeśli chcecie dłużej pograć to warto pomyśleć o jakimś power banku i/lub ładowarce, ponieważ akumulator starcza na około 3 godziny ciągłej pracy.

Gry i nośniki

Pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie jak to jest z tymi grami na Nintendo Switch? Każdy z Was przyzwyczaił się do tego, że gry są na płytach, a tutaj płyta nawet “nie wejdzie” … Otóż gry na Nintendo Switch są na Kadridżach (podobne wyglądem do kart pamięci).  Można również korzystać z elektronicznych licencji na gry, które są odpłatne, w sklepie.

Ale musicie o jednej rzeczy pamiętać. Aby móc grać online oraz móc kupować elektroniczne licencje na gry, wcześniej trzeba wykupić abonament związany z dostępem do sklepu.

Na razie moi drodzy tyle, tytułem wstępu. Czekajcie na kolejne artykuły od ELEKTRO-KOMP Adam Pistelok. Już bardziej ukierunkowane na gry …

Puki co ELEKTRO-KOMP Adam Pistelok serdecznie Was pozdrawiam!!!